O nas

Radio Nowogard oficjalnie zaczęło ponownie nadawać w roku 2020.

Wcześniej radio funkcjonowało pod nazwą Radio Enka (2017 r.), by za namową redaktora Marcina Ościłowski (Gazeta Łobeska) zmieniło swą nazwę na Radio Nowogard. Niestety z przyczyn losowych zawiesiło ono nadawanie w roku 2018.

Jego założycielem był Piotr Suchy, który 10 września 2019 roku, po ślubie, wraz z żoną wyemigrował do Anglii i na stałe dziś mieszka w Londynie. Jednak nie przeszkodziło mu to w uruchomieniu radia inernetowego na nowo na prośbę Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli.

Radio Nowogard wystartowało ponownie we wrześniu 2020 roku. Jego właścicielem jest Gmina Nowogard, zaś prowadzone jest przez firmę Journalistic Services PS Ltd, której założycielem i dyrektorem jest wspomniany już Piotr Suchy. Głównym zadanie RN jest dostarczanie wiadomości z Gminy Nowogard, ogłoszeń, a także produkcja własnych audycji m.in. takich jak:

Muzyka Naszego Miasta (wywiady z muzykami) - pod redakcją Andrzeja Gargulińskiego;

Five o'clock czyli wielki facet w dużym mieście (o ż yciu na obczyźnie) pod redakcją Piotra Suchego;

Co w trawie piszczy? (rozmowy z burmistrzem o inwestycjach) - pod redakcją Piotra Suchego.

Pomysły na kolejne programy powstają i w niedługim czasie zagoszczą na antenie Radia Nowogard. Zapraszam już dziś do współtworzenia Radia Nowogard osoby chętne.

Piotr Suchy